Aktualności

7.03.2020.
Hipokamp w Stereophile Magazine - w najważniejszej audiofilskiej gazecie na świecie!

„Hipokamp has qualities rarely encountered in fusion: taste, sophistication, melodic depth. (…) Marek Napiorkowski is so good, and so unheralded, that you wonder what other badasses lurk under the radar in places like Poland, where he lives.” Thomas Conrad


13.01.2020.
Druga trasa koncertowa "Hipokamp"Na kolejnej trasie promującej album "Hipokamp" gościmy mistrza instrumentów perkusyjnych - Kolumbijczyka Samuela Torres.
Partnerem technicznym trasy jest Woodys Backline.
więcej...


30.01.2020.
Dwie nominacje do Nagrody Muzycznej FRYDERYK!

Marek Napiórkowski dobił już do trzynastu w swojej karierze nominacji do Nagrody Muzycznej FRYDERYK. W tym roku powalczy o statuetkę w kategorii Artysta Roku oraz Album Roku za płytę "Hipokamp"!


25.01.2020
Marek Napiórkowski Jazzowym Gitarzystą Roku

 


24.01.2020.
Marek Napiórkowski bohaterem okładki Jazz Forum


 


24.10. - 9.11.2019.
Trasa koncertowa promująca nowy album z udziałem Mino Cinelu

 Marek Napiórkowski zaprasza na trasę koncertową w trzynastu miastach Polski, z udziałem najbardziej utytułowanego perkusjonisty naszych czasów - Mino Cinelu. 

więcej...


09.09.2019.
Brainstorm - nowy singiel zapowiadający album "Hipokamp"

Brainstorm to przedsmak nowej płyty Marka Napiórkowskiego osadzonej w nowym, oryginalnym kontekście brzmieniowym. Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością multi-perkusjonisty – Brazylijczyka Luisa Ribeiro. Gościem specjalnym, który pojawia się na płycie, jest saksofonista jazzowy - Adam Pierończyk.


30.06.2019.
Kompozytor Marek Napiórkowski wyróżniony za muzykę do filmu

Jury 48. Lubuskiego Lata Filmowego - Łagów 2019 wyróżniło Marka Napiórkowskiego za muzykę do filmu Miłość i puste słowa / Love and Empty Words w reżyserii Małgorzaty Imielskiej. Sam film otrzymał główną nagrodę Złote Grono w kategorii filmów dokumentalnych.


 27.06.2019.
Trzecia edycja Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany


Marek Napiórkowski po raz kolejny zasiada w jury Śmietana Competition. Podczas koncertu galowego zagra wraz z wirtuozami gitary: Mike'iem Stern oraz Peter'em Bernstein.


 9.03.2019.
Marek Napiórkowski laureatem Nagrody Muzycznej FRYDERYK

Marek Napiórkowski wraz z Natalią Kukulską otrzymali nagrodę muzyczną FRYDERYK za album "Szukaj w snach" w kategorii muzyki dziecięcej i młodzieżowej


18.02.2019.
Wiosenna trasa koncertowa nowego projektu

Szczegóły koncertów


27.01.2019.
Marek Napiórkowski Jazzowym Gitarzystą Roku

Nieprzerwanie od 2012 roku Marek wybierany jest Gitarzystą Roku w Ankiecie Czytelników magazynu JAZZ FORUM


25.01.2019.
Album "Szukaj w snach" nominowany do Nagrody Muzycznej FRYDERYK

Płyta "Szukaj w snach" Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego otrzymała nominację do Nagrody FRYDERYK w kategorii Muzyka Rozrywkowa - Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa


 22 grudnia 2018
Wojciech Karolak gościem Marka Napiórkowskiego w audycji "Dźwięki nieoczywiste"

 "Cicha noc" na bluesowo zabrzmiała w audycji "Dźwięki nieoczywiste" w Chillizet. Gościem Marka Napiórkowskiego była legenda polskiego jazzu Wojciech Karolak.


23 października 2018
Marek Napiórkowski laureatem MATEUSZA TRÓJKI 2018!


fot. Jarek Wierzbicki

Marek Napiórkowski został laureatem nagrody Mateusz Trójki 2018 za album WAW-NYC, będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych". Samego Artystę jury doceniło za „podziwiany od lat wyjątkowy kunszt wykonawczy".


1 października 2018
Trasa koncertowa: Marek Napiórkowski WAW-NYC


Zapraszamy na prawdopodobnie ostatnią w Polsce trasę koncertową warszawsko-nowojorskiego projketu Marka Napiórkowskiego!
Szczegóły


6 czerwca 2018
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski gośćmi Jarosława Kuźniara w Onet Rano


1 czerwca 2018
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski: "Szukaj w snach" live session w Chillizet


25 maja 2018
Premiera płyty Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego "Szukaj w snach"

  Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta Szukaj w snach. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.


06 marca 2018
Dwie nominacje do Nagrody Muzycznej FRYDERYK!

Płyta "WAW-NYC" przyniosła Markowi Napiórkowskiemu dwie nominacje do Nagrody Muzycznej FRYDERYK '18 w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Artysta Roku. To już dziewiąta i dziesiąta nominacja Artysty!


 25 stycznia 2018
Marek Napiórkowski Jazzowym Gitarzystą Roku 2017


Bardzo nam miło, że Marek Napiórkowski został wybrany przez krytyków jazzowych Gitarzystą Roku 2017 według ankiety Magazynu Jazz Forum!
fot. Jarek Wierzbicki


 10 stycznia 2018
Kolejna trasa koncertowa projektu "WAW-NYC" już w lutym! 

              Po wydaniu nowej płyty „WAW-NYC” (2017) czołowy polski gitarzysta jazzowy rusza w kolejną trasę koncertową! Marek Napiórkowski i jego warszawsko-nowojorski zespół zaprezentują premierowe kompozycje w kilkunastu miastach Polski.
Szczegóły trasy


21 grudnia 2017
Marek Napiórkowski nowym prowadzącym w Chillizet!


„Dźwięki nieoczywiste” to wysublimowana, autorska selekcja muzyczna, której dokonuje Kuba Badach -  od teraz wymiennie z Markiem Napiórkowskim. Audycja będzie nadawana niezmiennie w każdy czwartek między 21.00 a 22.00 na antenie Chillizet.


28 listopada 2017
Płyta winylowa "WAW-NYC" juź w sprzedaży!Winyl do nabycia w salonach Empik oraz na kulturalnysklep.pl


7 listopada 2017
Marek Napiórkowski Trio feat. Andrzej Olejniczak
WESTERN CANADA TOUR

Trio Marka Napiórkowskiego zagra trasę koncertową w Zachodniej Kanadzie z gościnnym udziałem Andrzeja Olejniczaka - jednego z najbardziej uznanych polskich saksofonistów na arenie międzynarodowej.
Trasa odbędzie się dzięki współpracy z Polish Canadian Jazz Society.


28 września 2017
Marek Napiórkowski gościem Jarosława Kuźniara w Onet Rano.


20 września 2017
Natalia Kukulska & Marek Napiórkowski "Szukaj w snach"

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc. I tak powstało „Szukaj w snach" – koncert kołysanek dla najmłodszych widzów Teatru Starego w specjalnie dla nich zaaranżowanej sennej przestrzeni z poduch i puf. Zapraszamy do wygodnego rozłożenia się i wsłuchania w kojące dźwięki muzyki. A tego, kto zaśnie, nie będziemy budzić aż do końca przedstawienia. 

Premiera: 23 września 2017, Teatr Stary w Lublinie


6 września 2017
Prezentujemy Państwu teledysk promujący nowy album WAW-NYC!

 Kwiat polskiego aktorstwa wystąpił w teledysku czołowego gitarzysty jazzowego - Marka Napiórkowskiego. Na planie zdjęciowym zagościli: Danuta Stenka, Iza Kuna, Hanna Konarowska, Krzysztof Stelmaszyk, Piotr Adamczyk oraz Grzegorz Małecki. Wybitni aktorzy stworzyli charyzmatyczne kreacje, wchodząc w interakcję teatralno-ruchową z tancerką – Iloną Bekier.


2 sierpnia 2017
Premiera nowej płyty Marka Napiórkowskiego WAW-NYC już jesienią!

Po świetnie przyjętej, kwietniowej trasie koncertowej kwartetu Marka Napiórkowskiego WAW-NYC, muzycy zagościli w Studio Nagraniowym S4 w Warszawie, by zarejestrować premierowe kompozycje czołowego polskiego gitarzysty. Efektem nagrań jest nowa płyta, która ukaże się 29 września tego roku nakładem Wydawnictwa AGORA.


1 lipca 2017
Mike Stern, Peter Bernstein, Marek Napiókowski, czyli Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Gitarowy im. J. Śmietany

W ramach II Międzynarodowego Jazzowego konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany w Krakowie Marek ponownie miał przyjemność zasiadać w jury razem z Mike'iem Stern, Peter'em Bernstein, Karolem Ferfeckim oraz Witoldem Wnukiem. Podczas koncertu finałowego wspólnie zagrali Mike Stern, Peter Bernstein oraz Marek Napiórkowski, w towarzystwie znakomitej sekcji: Michała Barańskiego oraz Łukasza Żyty.


9 marca 2017
Dwie nominacje do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK

Marek Napiórkowski nominowany do prestiżowej Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2017 w dwóch kategoriach:
ARTYSTA ROKU oraz ALBUM ROKU za płytę Marek Napiórkowski Sextet Trójka Live.
To już siódma i ósma nominacja na koncie Marka!!


10 lutego 2017
Trasa koncertowa nowego projektu Marek Napiórkowski WAW-NYC

 

Projekt Marek Napiórkowski WAW-NYC to unikatowa fuzja różnorodnych osobowości, która łączy dwa odległe miasta siłą muzyki ich jazzowych reprezentantów. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania, gdzie europejski koncept harmoniczny łączy się z kultura rytmu z kolebki jazzu i kubańską żarliwością.

Marek Napiórkowski – gitary
Clarence Penn – perkusja
Manuel Valera – piano
Robert Kubiszyn – bas

więcej...


29 stycznia 2017
Marek Napiórkowski Gitarzystą Roku według ankiety Jazz Top 2016Od kilku lat, nieprzerwanie, Marek Napiórkowski otrzymuje tytuł Gitarzysty Roku według dorocznej ankiety czytelników Jazz Forum. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali i dołączamy zdjęcie z początków kariery:)


29 grudnia 2016
"Celuloid z orkiestrą smyczkową" 


"Człowiek z żelaza", muz. Andrzej Korzyński, reż. Andrzej Wajda 

Premierowy koncert nowej odsłony projektu "Celuloid" w towarzystwie Orkiestry Kameralnej NFM Leopoldinum.
6.11.2016., Narodowe Forum Muzyki, Wrocław


17 grudnia 2016
Festiwal Jazz z Wami


Koncert niecodziennego zestawienia osobowości muzycznych w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W ramach Festiwalu "Jazz z Wami" zagrał Sextet w składzie: Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Mateusz Smoczyński, Michał Barański, Łukasz Żyta, Marek Napiórkowski.
Materiał do posłuchania w audycji Mariusza Owczarka "Mało Obiektywnie": http://www.polskieradio.pl/9/337 


14 października 2016
Fragment muzyczny promujący najnowszy album Marka Napiórkowskiego


Marek Napiórkowski Sextet - Penn Drive
 

Więcej...


16 września 2016
Jesienią premiera płyty Marek Napiórkowski Sextet Trójka Live

 

Album koncertowy zarejestrowany w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
W skład tego gwiazdorskiego sextetu wchodzą: Marek Napiórkowski, Adam Pierończyk, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski.


9 marca 2016
CELULOID - nominacja do Nagrody Muzycznej FRYDERYK

Z wdzięcznościa donosimy, że płyta Marek Napiórkowski & Artur Lesicki CELULOID została nominowana do Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku. Dziękujemy!
 


1 lutego 2016
Marek Napiórkowski Jazzowym Gitarzystą Roku 2015

W ramach Dorocznej Ankiety Czytelników Jazz Forum Marek Napiórkowski po raz kolejny zdobył tytuł Jazzowego Gitarzysty Roku 2015. Dziękujemy!


4 września 2016
Premiera płyty Marek Napiórkowski & Artur Lesicki CELULOID

4 września 2016 roku, nakładem wytwórni V-Records, ukazała się nowa płyta czołowych polskich gitarzystów jazzowych, a także przyjaciół ze szkolnych lat - Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.
CELULOID to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. 


4.07.2015.
Guitar Summit, czyli prawdziwe święto gitary: Mike Stern & Didier Lockwood Band oraz John Abercrombie, Ed Cherry i Marek Napiórkowski na jednej scenie!

Guitar Summit to zwieńczenie pierwszego Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany. W jury zasiadają: John Abercrombie, Mike Stern, Ed Cherry, Marek Napiórkowski, prof. Karol Ferfecki i Wojciech Karolak.


12.02.2014.

Album UP! nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2014 w kategorii Jazzowy Album Roku
Jubileuszowa XX. gala odbędzie się 24 kwietnia w Sali Kongresowej. Trzymamy kciuki!
 


03.02.2014.

Marek Napiórkowski Jazzowym Gitarzystą Roku 2014
Niezmiernie miło nam poinformować, że w ankiecie Jazz Forum Marek Napiórkowski po raz kolejny został wybrany najlepszym gitarzystą jazzowym w Polsce. Wśród wyróżnionych w Jazz Top 2013 także m.in.: Krzysztof Herdzin (aranżer), Henryk Miśkiewicz (klarnet i saksofon altowy) i Adam Pierończyk (saksofon sopranowy), którzy brali udział w nagraniach ostatniego albumu Marka UP! Dziękujemy i gratulujemy!
 


29.10.2013.

V-Records i Vertigo Jazz prezentują najnowszy album Marka Napiórkowskiego "UP!"
Po bestsellerowych i świetnie przyjętych przez recenzentów albumach NAP i Wolno oraz koncertowej płycie KonKubiNap przyszedł czas na przedsięwzięcie zrealizowane z niemal orkiestrowym rozmachem. Kompozycje Marka Napiórkowskiego zawarte na płycie UP! zagrał zespół złożony ze znakomitych jazzmanów: Krzysztofa Herdzina fortepian), Amerykanina Clarence'a Penna (perkusja), Roberta Kubiszyna (kontrabas i gitara basowa), Adama Pierończyka (saksofony sopranowy i tenorowy) oraz Henryka Miśkiewicza (klarnet basowy). W dwudniowej sesji nagraniowej wzięli też udział muzycy klasyczni, tworzący nonet (flet, obój, dwa klarnety, klarnet basowy, puzon, fagot, waltornia i wiolonczela).


7.10.2011.

Premiera płyty KonKubiNap (Universal Music Polska)
Marek Napiórkowski Trio to formacja, w której skład wchodzi trzech niezwykłych muzyków - gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncerty zespołu to mieszanka żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad.
 


16.08.2011.

Marcus + Marek Napiórkowski

Marek Napiórkowski i Marcus Miller na jednej scenie! Już 20 sierpnia w Gdańsku największe widowisko jazzowe roku - Marcus Miller zaprosił do udziału w koncercie światowej klasy muzyków jazzowych, m.in. Angelique Kidjo, Triloka Gurtu, Tomasza Stańko, Leszka Możdżera. Marek Napiórkowski wystąpi w części koncertu z Marcusem Millerem i Angelique Kidjo. Na trzech scenach ustawionych za Polską Filharmonią Bałtycką na wyspie Ołowianka w Gdańsku wybitni artyści zagrają utwory własne oraz wybrane przez Marcusa wspólnie z nim i jego zespołem! Orkiestrę Sinfonia Varsovia poprowadzi sam Gil Goldstein. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Festiwalu Soldarity of Arts i będzie transmitowane na żywo przez Canal+.


8.11.2009.

Złote dwudziestolecie
Marek Napiórkowski grał i nagrywał z wieloma sławami światowej sceny muzycznej (ostatnio jego gościem specjalnym był harmonijkarz Gregoire Maret, a wkrótce zagra razem z Tito Paris). Tym razem polskie gwiazdy wystąpią razem z nim na wrocławskiej scenie Impartu, już 22 listopada o godz. 19. A powód jest nie byle jaki, bowiem Marek Napiórkowski obchodzić będzie 20-lecie pracy artystycznej! W tym wydarzeniu świętować z nim będą Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz i Artur Lesicki. Nie zabraknie również artystów z kwartetu Marka - Michała Tokaja, Roberta Kubiszyna, Pawła Dobrowolskiego i Piotra Nazaruka. Podczas koncertu zostanie wręczona Złota Płyta dla Marka Napiórkowskiego za album Wolno. Koncert odbędzie się w ramach 12. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA 2009. 


7.03.2008.

Dwie nominacje do FRYDERYKÓW
Marek Napiórkowski otrzymał nominacje do Nagrody Muzyczej FRYDERYK w dwóch kategoriach jazzowych: Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku za płytę Wolno.
 


1.07.2007.

Premiera płyty Wolno
Dziś premiera nowego albumu Marka Napiórkowskiego Wolno. Album całkowicie akustyczny z udziałem m.in. Gregoire Mareta, Mino Cinelu i Anny Marii Jopek.
 


29.09.2006.

Ścierański-Napiórkowski-Jakubek-Dąbrówka - premiera 
Nakładem wydawnictwa Radia Opole ukazała się płyta kwartetu Ścierański-Napiórkowski-Jakubek-Dąbrówka Live in Opole. Album ten jest rejestracją koncertu, który odbył się w małym Klubie 123 należącym do opolskiej rozgłośni 6 grudnia 2002 roku. Na płycie zespół gra kompozycje Marka Napiórkowskiego (O czym to ja mówiłem?; NAP), Krzysztofa Ścierańskiego (Message from Spain; Księżyc, ty i ja; Blues 7/8) oraz Zbigniewa Jakubka (Ballada garażowa) i Herbiego Manna (Coming Home Baby). Płyta wydana w limitowanej edycji, niedostępna w regularnej sprzedaży!
 


1.09.2006.

Z Tomaszem Stańko na Placu Teatralnym
2 września o godz. 20:00 na Placu Teatralnym w Warszawie odbędzie się koncert Tomasz Stańko i Goście. W koncercie udział wezmą: Simple Acoustic Trio, AUKSO (Orkiestra Kameralna Miasta Tychy) pod batutą Marka Mosia, Edyta Bartosiewicz, Dorota Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Joakim Milder i Marek Napiórkowski. W repertuarze znajdą się m.in. kompozycje Tomasza Stańko i Krzysztofa Komedy.


15.02.2006.

Dwie nominacje do FRYDERYKÓW
Marek Napiórkowski otrzymał dwie nominacje do Nagrody Muzycznej Fryderyki 2005. Marek ma szanse na nagrody w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Muzyk Roku. Wśród przeciwników m.in. muzycy, którzy pojawili się na albumie NAP - Henryk Miśkiewicz (również dwie nominacje) czy Leszek Możdżer (Jazzowy Muzyk Roku). Rozdanie nagród 30 marca w Warszawie, transmisja na żywo w Internecie na stronach portalu 
muzyka.onet.pl od godziny 12:00.


9.02.2006.

Marek Napiórkowski + Andy Mandorff
Dziś w wiedeńskim klubie Blue Tomato odbędzie się niezwykły koncert. Marek Napiórkowski zagra w duecie z Andym Mandorffem, jednym z czołowych gitarzystów free jazzowych w Europie. Muzyka będzie w pełni improwizowana! Blue Tomato jest topowym klubem awangardowym w Austrii.
 


6.06.2005.

Pierwsza solowa płyta Marka Napiórkowskiego "NAP"
"To ciekawe, że Marka Napiórkowskiego słyszało tak wielu ludzi, a tak mało zdaje sobie z tego sprawę. Gitara Marka towarzyszy nagraniom wielu spośród najpopularniejszych muzyków w naszym kraju. Wielu z nich w ramach wdzięczności i przyjaźni, wystąpiło na jego solowym albumie zatytułowanym NAP. Są to Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Robert Luty, Robert Kubiszyn, Piotr Wyleżoł, Tomasz Kałwak i Krzysztof Herdzin. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że są to największe gwiazdy muzyki jazzowej w Polsce! Z ich udziałem powstał album znakomity. Pomimo wielkiego potencjału komercyjnego, zdecydowanie niebanalny i oparty na mocnej, jazzowej podstawie. Chwilami jest wręcz powrót, czy też ukłon w stronę szkoły elektrycznego jazzu. Słychać echa takich grup jak Weather Raport czy Return to Forever, słychać tamten klimat i otwarte podejście do muzyki, ale jest tu też osobisty, charakterystyczny styl Napiórkowskiego. To ważne, bo daje dowód jego wartości jako muzyka i kompozytora. Uważny słuchacz zauważy także doskonałe wyczucie równowagi, dzięki któremu obok mocnych, funkowych kompozycji rozbrzmiewają tu też niezwykłe ballady, w których jest miejsce na akustyczne gitary, partie fortepianu Leszka Możdżera i Krzysztofa Herdzina i oczywiście wspaniałe głosy zaproszonych wokalistek, Ani Jopek i Doroty Miśkiewicz. Produkcją albumu Marek zajął się wraz z basistą obecnym na całym albumie, Robertem Kubiszynem. NAP zaskoczy wszystkich niedowiarków i ucieszy fanów. Ta płyta to esencja gitarowego jazzu!"


 

Kontakt

Kontakt
info@mareknapiorkowski.com


Partnerzy

Web design: Krzysztof Napiórkowski | Graphic design: Marta Sołtys | Content: Marta Sołtys, Krzysztof Zwierzchlejski
Photos: Tomasz Sagan/anywhere.pl, Rafał Masłow, Rafał Tomicki i Rafał Baran, BTW photographers Maziarz/Rajter, Marcin Kydryński, Izabela Lechowicz, Michał Glinicki

Wszystkie zamieszczone w serwisie materiały podlegają ochronie na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Pozostają one wyłączną własnością ich autorów, bez zgody których nie mogą być kopiowane, przetwarzane, wykorzystywane czy publikowane w Internecie i innych mediach.